16 april 2012
Met de nieuwe versie voldoet De Watertoets aan gebruiksvriendelijke en technische normen van 2012. Zo kan het systeem voor de gebruiker en het ondersteunen van de processen de belangrijke brugfunctie blijven vervullen. De Watertoets, waarmee waterschappen en gemeenten sneller met elkaar kunnen communiceren over bestemmingsplannen, wordt nu door 16 waterschappen gebruikt. 
Het meest in het oog springend is het nieuwe jasje. De grafische user interface is op diverse fronten aangepast. Hierdoor is De Watertoets consistenter en gebruikersvriendelijker gemaakt. De welbekende statusbalk in de vorm van een cactus heeft plaats gemaakt voor een eenduidig interpreteerbare stappenteller. De vertrouwde en passende look and feel is gelijk gebleven.
Onder de motorkap is ook één en ander aangepast. Het is nu mogelijk om op basis van locatie teksten aan de toets toe te voegen. Dit biedt uitgebreide flexibiliteit om extra informatie mee te leveren. Verder wordt na elke toets een XML-bestand naar het waterschap gestuurd met daarin alle toets-informatie en het plangebied als shapefile. Zo wordt de archivering in diverse document managementsystemen eenvoudiger en kan historie van toetsingsaanvragen makkelijker worden bijgehouden.
De Watertoets mocht 1 april 2012 drie nieuwe waterschappen verwelkomen. Naast Vallei & Eem sloten Veluwe, Hoogheemraadschap van Rijnland en Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier zich aan bij de deelnemende waterschappen. Hiermee komt het totaal op 16!
Lees meer informatie over De Watertoets….
Heeft u vragen? Neem contact op met Simon Plat via waterschappen@esri.nl