19 november 2025
ArcGIS Enterprise 12.0 beschikbaar
ArcGIS Enterprise is geüpdatet en de nieuwste versie zit boordevol nieuwe functies en verbeteringen. Dit is een short-term versie. In dit nieuwsbericht leest u een greep uit de belangrijkste nieuwe mogelijkheden in ArcGIS Enterprise 12.0.
Verbeterde standaard beveiligde inlogmogelijkheden
Beheerders kunnen nu meervoudige authenticatie (MFA) voor gebruikers afdwingen. Door dit in te schakelen, beveiligen gebruikers hun accounts beter door een extra verificatiestap te vereisen. Hierdoor wordt het voor onbevoegde personen moeilijker om toegang te krijgen, zelfs als een wachtwoord is gecompromitteerd.
Toegang tot ArcGIS verder uitgebreid
User types geven u toegang tot ArcGIS. Esri blijft de user types verder ontwikkelen om de toegang tot de functies, apps en data steeds beter af te stemmen op de behoeften van uw gebruikers. Vanaf deze update worden de volgende aanvullende producten toegevoegd aan de user types:
- ArcGIS Business Analyst Web App Standard: Locatiegebaseerde markt- en communitydata worden opgenomen in de user types Creator, Professional en Professional Plus.
- ArcGIS CityEngine: 3D-software voor stedelijke planning wordt opgenomen in de user type Professional, net als de Professional Plus.
- ArcGIS Urban: 3D-scenarioplanning en impactbeoordeling voor community's, steden en regio's wordt opgenomen in de user type Professional Plus.
- ArcGIS Navigator: Geavanceerde navigatie- en routeringsfuncties voor uw medewerkers worden opgenomen in de user types Mobile Worker, Creator, Professional en Professional Plus.
- True Ortho & DSM Nederland: actuele haarscherpe omvallingsvrije luchtfoto’s en een DSM (hoogtekaart) van Nederland zijn inbegrepen in alle user types. Om toegang te krijgen tot dit waardevolle dataproduct, bijvoorbeeld voor uiteenlopende GeoAI-toepassingen, vult u dit aanmeldformulier in.
Wilt u meer weten? Bekijk deze landingspagina voor meer informatie.
Krijg suggesties om metadata te verbeteren met de Item Details Assistant (bèta)
De Item Details AI-assistent (bèta) helpt gebruikers bij het maken en verbeteren van metadata door suggesties te geven op de itempagina, zodat content eenvoudiger te vinden, te begrijpen en te gebruiken is. De Item Details AI-assistent (bèta) moet door de beheerder worden geconfigureerd.
Configureer ArcGIS Server directories in een cloud storage service
ArcGIS Enterprise 12.0 biedt de mogelijkheid om ArcGIS Server directories in een cloud storage service te configureren. Deze optie vormt een alternatief voor het traditionele gebruik van een file share.
Nieuwe features in ArcGIS Enterprise-portaal
Nieuwe features in het ArcGIS Enterprise-portaal stroomlijnen de interactie met gebruikers en de visualisatie van gegevens, waardoor een consistentere ervaring wordt geboden. Dit omvat:
· Aangepaste aanmeldingspagina's
· Eenvoudig drag-and-drop van bestanden in de Map Viewer
· Batch attribute editing (in verschillende apps)
· Visualiseren van data met hoogte met Spikes Maps.
ArcGIS Data Pipelines (bèta)
Nieuwe serverrol ArcGIS Data Pipelines (bèta) is beschikbaar. Met ArcGIS Data Pipelines integreert u datastromen in uw ArcGIS-omgeving door data van externe bronnen in te laden. ArcGIS Data Pipelines biedt functionaliteit om data te verbinden, op te schonen, te formatteren en verschillende datasets te combineren. Vervolgens kunnen deze gegevens eenvoudig worden weggeschreven naar gehoste feature layers binnen ArcGIS Enterprise.
Einde JavaScript 3.x API in ArcGIS Enterprise 12.0
Sinds twee jaar geleden hebben we u meermaals geïnformeerd over de uitfasering van ArcGIS Web AppBuilder vanwege de verouderde technologie ArcGIS API for JavaScript versie 3.x. Met ArcGIS Enterprise 12.0 wordt de JavaScript 3.x API niet meer meegeleverd. Dit houdt in dat applicaties zoals ArcGIS Web AppBuilder, Configureerbare Apps en Map Viewer Classic niet meer beschikbaar zijn in deze versie. Het is daarom goed om te weten welke impact deze versie heeft op uw organisatie.
Lees meer informatie over hoe u achterhaald welke webapps geüpgraded moeten worden.
Nieuwe product lifecycle voor ArcGIS Enterprise
De ondersteuning van de ArcGIS Enterprise versies gaat veranderen en voortaan zullen de short-term en long-term versies van ArcGIS Enterprise respectievelijk 1 en 4 jaar duren. De short-term releases zullen gebruikt gaan worden voor nieuwe functionaliteit. De long-term releases worden aanbevolen om te implementeren in organisaties. Meer informatie hierover vindt u in het blog-bericht van Esri. Deze verandering geldt niet voor de versies die momenteel nog ondersteund worden (11.5 en eerder).
Bent u klaar om te updaten?
Naast nieuwe functionaliteit worden ook functies stopgezet, waardoor mogelijk extra planning nodig is voordat u kunt upgraden. Om te bepalen of u klaar bent voor 12.0, raden we u aan de uitgebreide lijst met functies te bekijken die in ArcGIS Enterprise 11.5 zijn verouderd en in ArcGIS Enterprise 12.0 worden stopgezet. Ook zijn er updates van de productlevenscyclus voor ArcGIS Enterprise waarmee u rekening moet houden. Als u minder dan één keer per jaar een upgrade uitvoert, kunt u overwegen om in plaats daarvan een release met langdurige ondersteuning te gebruiken.
Lees meer over de overwegingen bij het kiezen van een versie in de productdocumentatie.
Meer informatie
Dit zijn enkele voorbeelden van verbeteringen en nieuwe functies in ArcGIS Enterprise 12.0. Bekijk het uitgebreide overzicht van de nieuwe mogelijkheden in ArcGIS Enterprise (EN) voor meer nieuwe functies.
ArcGIS-producten hebben een unieke levenscyclus, releasedata en ondersteuning. Bekijk hier de levenscyclus-pagina van ArcGIS Enterprise. Mocht u vragen hebben over de update of ondersteuning nodig hebben bij het downloaden en installeren, aarzel dan niet om contact met ons op te nemen via contact@esri.nl.