ArcGIS Online
Hoe kan ik gebruik maken van subtypes en domeinen in ArcGIS Online?
Subtypes worden gebruikt om verschillende features binnen een feature class te groeperen in een aantal subgroepen gebaseerd op een attribuutwaarde. Met behulp van domeinen kan aangegeven worden welke waarden gekozen kunnen worden per subtype. Gebruikers worden gelimiteerd met wat zij kunnen invullen, waardoor je achteraf geen typefouten hoeft te corrigeren. Voor de eindgebruiker heeft dit als voordeel dat hij gemakkelijker de waarden kan invullen bij het editen. Als binnen een organisatie gebruik wordt gemaakt van subtypes en domeinen, kan dit ook efficiëntere opslag van data betekenen. Het kost minder opslag als er short integers gebruikt worden met getallen, dan wanneer de woorden voluit geschreven staan.
Met behulp van subtypes worden regels gesteld. Stel: iemand tekent wegen in. Wanneer een snelweg getekend wordt, kan diegene als maximumsnelheid alleen nog maar kiezen voor 100, 120 of 130 kilometer per uur. Terwijl bij het tekenen van een lokale weg, er een keuze is tussen 30, 50 of 60 kilometer per uur. Deze verschillende categorieën in kilometer per uur worden opgeslagen in domeinen.
In ArcGIS Online kunnen geen subtypes en domeinen aangemaakt worden. Om toch gebruik te kunnen maken van subtypes en domeinen in ArcGIS Online en bijvoorbeeld de Collector App, worden deze eerst aangemaakt in ArcMap of in ArcGIS Pro.
Wanneer de subtypes en domeinen zijn ingesteld in de feature class, kan deze gepubliceerd worden naar ArcGIS Online.
Voor meer informatie over het aanmaken van subtypen en domeinen in ArcGIS Pro, zie het volgende technische artikel: Subtypes en domeinen in ArcGIS Pro