Installatie & Registratie
Migreren en/of upgraden ArcGIS Desktop
Het migreren van ArcGIS Desktop bestaat uit een aantal eenvoudige handelingen. Voordat de migratie kan beginnen, is het echter belangrijk te controleren of de licentie voor ArcGIS Desktop op de machine zelf staat of niet.
Licentie controleren
De licentie voor ArcGIS Desktop kan gevonden worden door de ArcGIS Administrator te openen en in de map ‘Desktop’ te kijken welke licentie staat aangevinkt.
Staat de licentie niet op de machine zelf (Concurrent Use licentie), dan hoeft hier bij de migratie van ArcGIS Desktop niets mee gedaan te worden. Wel is het in dit geval belangrijk om te controleren of de versie van de License Manager op de licentie server compatibel met de versie van ArcGIS Desktop die geïnstalleerd gaat worden.
Als bijvoorbeeld versie 10.8 van ArcGIS Desktop wordt geïnstalleerd, dan zal de License Manager versie 2019.2 moeten zijn of nieuwer. Oudere versies van de License Manager ondersteunen ArcGIS Desktop 10.8 niet.
Het is daarentegen wel mogelijk om een oudere versie van ArcGIS Desktop te combineren met een nieuwere versie van de License Manager. Versie 10.7 van ArcGIS Desktop en License Manager 2020.0 kunnen bijvoorbeeld wel gecombineerd worden.
We raden aan altijd de hoogste versie van de License Manager te installeren, ongeacht de versie van ArcGIS Desktop. Op deze pagina wordt voor de nieuwste versie van de License Manager aangegeven met welke versies van ArcGIS Desktop deze gecombineerd kunnen worden. Bovenaan deze pagina kan gekozen worden voor een andere, ondersteunde versie van de License Manager om de mogelijke combinaties van die versie weer te geven.
Staat de licentie wel op de machine zelf (Single Use licentie), dan moet deze eerst gedeautoriseerd worden. Dit kan door de ArcGIS Administrator te openen en op de knop ‘Deauthorize…’ te klikken. Deze knop staat onder de map ‘Support Operations’. Nadat het migratieproces voltooid is, kan de licentie weer geautoriseerd worden. De licentiecode is te vinden op my.esri.com > Licensing > License Information >Authorizations. Door te klikken op het juiste product wordt de licentiecode voor dat product zichtbaar.
Migratie/update
Nadat de licentie is gecontroleerd en indien nodig gedeautoriseerd, kan begonnen worden met de migratie/update zelf. Deïnstalleer eerst eventuele third party software die gebruikt wordt samen met ArcGIS Desktop, deïnstalleer daarna eventuele ArcGIS extensies, denk bijvoorbeeld aan de Data Interoperability extensie. Wanneer alle third party software en ArcGIS Desktop extensies gedeïnstalleerd zijn, kan ArcGIS Desktop zelf gedeïnstalleerd worden. Ga naar het Control Panel > Uninstall a Program om software te deïnstalleren (het simpelweg verwijderen van de ArcGIS map zal leiden tot het corrupt raken van de machine waardoor het onmogelijk wordt de software opnieuw op de machine te installeren).
Installeer daarna ArcGIS Desktop op de nieuwe machine of installeer de nieuwe versie van ArcGIS Desktop op de huidige machine. De software kan gevonden worden op my.esri.com > Downloads > ArcGIS Desktop (ArcMap), voor de nieuwste versie. Als je een oudere versie wilt downloaden, kun deze worden gevonden op my.esri.com > Downloads > All products and Versions.
Voor ArcGIS Desktop is in ieder geval de download voor ArcGIS Desktop nodig. Daarnaast is het raadzaam ook de Data Interoperability extensie voor ArcGIS Desktop te downloaden en te installeren, ook als hier geen licentie voor beschikbaar is. Een gedeelte van deze extensie is namelijk gratis te gebruiken. De overige downloads onder ArcGIS for Desktop zijn optioneel. Deze zullen de meeste gebruikers niet nodig hebben. Er kan op een later moment altijd nog software worden bijgevoegd door deze alsnog te downloaden en te installeren. Let op: de License Manager zal bijna nooit op dezelfde machine als ArcGIS Desktop geïnstalleerd hoeven worden, omdat deze normaal gesproken op de licentie server staat.
Download de benodigde software en installeer eerst ArcGIS Desktop. Daarna kunnen de extensies en third party software geïnstalleerd worden. Aan het eind van de installatie kunnen de licenties voor Single Use geautoriseerd worden, of kan er verwezen worden naar de licentie server in het geval van Concurrent Use licenties.