Services
OGC-services in ArcGIS Online
ArcGIS Online is gebouwd als een open platform. Het platform ondersteunt onder andere WFS, WMS en WMTS-services (WFS-versie 1.0, 1.1 en 2.0) en staat de meeste versies van GML toe (simple features).
Het is mogelijk om een OGC-service als nieuw item aan de Content van een gebruiker (User Types) toe te voegen. Dit is mogelijk via Content > Nieuw item > URL.

Het is ook mogelijk om de OGC-service direct aan een ArcGIS Online kaart toe te voegen. Voor Map Viewer Classic werkt dit als volgt: Kaart > Toevoegen > Laag toevoegen vanaf web. Voor Map Viewer zijn de stappen: Kaart > Toevoegen > kies het gewenste OGC type.

Beide manieren zijn geschikt om een OGC-service in ArcGIS Online te kunnen gebruiken. Tijdens het direct toevoegen van een service via de kaart zijn echter meer parameters beschikbaar die in zijn te stellen ten opzichte van het toevoegen van een service aan de User Type content.
Zo is het bijvoorbeeld bij een WMS mogelijk om alle lagen of een selectie van lagen toe te voegen of de WMS direct als basiskaart te gebruiken nadat deze is toegevoegd aan de kaart.

Bij een WFS bestaat tijdens het toevoegen aan een kaart de mogelijkheid om het maximale aantal features aan te passen of de x, y coördinaten om te draaien.

Bij het toevoegen van een WMTS aan een kaart kunnen er tevens aangepaste parameters worden ingesteld. Vereist de services een access key? Dan kan je deze hier invullen en dit heeft betrekking tot alle requests naar de WMTS. Bij het toevoegen van een WMTS dient een kaartlaag en het coördinatensysteem te worden gekozen.

Steeds meer organisaties gebruiken OGC-services voor data die niet voor iedereen toegankelijk mag zijn. Hiervoor heeft Esri binnen ArcGIS Online een mogelijkheid gecreëerd om ook beveiligde OGC-services toe te kunnen voegen aan ArcGIS Online. Hiervoor is het noodzakelijk de server toe te voegen aan de ArcGIS Online Trusted Servers in het portaal. Hiermee krijgen ArcGIS Online User Types de mogelijkheid om deze data te benaderen.
Meer informatie over OGC-services in ArcGIS Online kun je hier vinden.
Let op!
Het coördinatensysteem van OGC-services en de basiskaart moeten gelijk aan elkaar zijn. Bij het toevoegen aan een kaart in ArcGIS Online toont de MapViewer de OGC layer samen met de geselecteerde basiskaart. Anders worden de OGC-services niet toegevoegd aan de Map Viewer.